Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

"Homoloby" vo Vatikáne? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

 

Homoloby je niečo podobné ako židovská loby
 

autorova umna demagogia,

podsuva, ze konzervativci su homolobby, brilantne. Realita je taka, ze vacsina podporovatelov liberala Bergoglia, ci liberalnych prelatov je nielen homofriendly, ale dokonca i kryli zneuzivanie deti.
Najliberalnejsie diecezy a institucie Cirkvi boli najviac zasiahnute zneuzivanim deti.
Ale autorov text je zaujimavy, a tu by si i konzervativci mali uvedomit. Vidite tu liberala, ako utoci na tridentsku omsu, na sutanu?
Takze vidime, coho sa nepriatelia Cirkvi boja? Musime sa vratit k tymto veciam, lebo toho sa pan tohto sveta najviac boji.
 

pan tohoto

sveta je Pan Jezis Kristus. prevzal moc po ukrizovania a zmrtvychvstani. moze sa ti javit ze tu vladne zlo ale tato iluzia je Bohom dovolena.
 
Hodnoť

čo hovorí Písmo?

vy píšete: "Buďte ako sv. František a nie ako Martin Luther..."
Martin Luther podobne ako Ján Hus pôvodne chcel revormu RKC až pochopil, že sa to nedá -respektíve keď ho vylúčili, nemal už inú možnosť.
Asi si neuvedomovali, o čom je táto stať z Písma: http://www.biblia.sk/index.php...
Prišiel jeden zo siedmich anjelov, ktorí mali sedem čiaš, a prehovoril ku mne takto: Poď, ukážem ti súd nad veľkou neviestkou, ktorá sedí na mnohých vodách, 2 s ktorou smilnili králi zeme a obyvatelia zeme sa opíjali vínom jej smilstva. 3 V duchu ma odniesol na púšť. A videl som ženu sedieť na šarlátovej šelme, plnej rúhavých mien, ktorá mala sedem hláv a desať rohov. 4 Žena bola odetá do purpuru a šarlátu a ozdobená zlatom, drahými kameňmi a perlami, v ruke mala zlatý pohár, plný ohavností a nečistoty svojho smilstva. 5 Na čele mala napísané meno, tajomstvo: Veľký Babylon, matka neviestok a ohavností zeme. 6 Videl som tú ženu, spitú krvou svätých a krvou Ježišových mučeníkov. Keď som ju uzrel, veľmi som sa začudoval. ...Kto je múdry, tu má vysvetlenie: Sedem hláv je sedem vrchov, na ktorých žena sedí { Ide o Rím a jeho sedem pahorkov.}........ VYJDITE MôJ ĽUD Z NEHO ABY STE NEMALI ÚčASť NA JEHO HRIECHOCH. (18/4)
 

 

Luther sa príliš vzdialil od toho čo učí(la) cirkev, aj ked paradoxne dnes by z neho bol lepší katolík ako lutherán...

Inak tá interpretácia neviestky babylonskej ako KC sa dnes už veľmi nenosí. Čo takto citát: Zjv 11,8 "Ich telá budú ležať na námestí veľkého mesta, ktoré sa obrazne volá Sodoma a Egypt, kde bol ukrižovaný aj ich Pán."

Ako si poradíš s tým záverom?

Veľké mesto - Sodoma a Egypt - neviestka babylonska - mesto ktoré zabíjalo prorokov a svätých - mesto od ktorého sa majú kresťania odpojiť (duchovne)....
 

 

hovoríte o dvoch rozdielnych miestach a mestách.
Vy ste v 11 kapitole, kde sa píše o Jeruzaleme a ja som citovala zo 17 a 18 kapitoly, kde sa hovorí o Ríme. Alebo poznáte iné mesto na ktoré sa vzťahuje tento opis?: 1. Je na sedmich pahorkoch 2. odeté do šarlátu a purpuru 3. Plné smilstva a ohavností 3. Spité krvov Ježišových mučeníkov (Ján Hus, William Tyndale, Valdenskí atď.)...
 

 

No nie je dôvod rozdeľovať zmienky o veľkom meste v zjavení na dve rôzne mestá
1. co sa týka siedmych pahorkov, ono aj jeruzalem údajne stojí na siedmych pahorkoch, a navyše 7 jej biblické číslo...
2. šarlát a purpúr - bohoslužobné farby židovských knazov ale fakt je že ich dodnes používa KC
3. Plné smilstva a ohavností - koľko krát toto starozákonní proroci vyčítali židovskému národu??
b. "Našla sa v ňom krv prorokov a svätých" - proroci boli predsa len v čase starého zákona a áno, jeruzalem ich často prenasledoval. Svätí - prvotní kresťania, tiež prenasledovaní...

Autor zjavenia sa práveže často parafrázuje starý zákon, ked napríklad hovorí o 'neviestke ktorá smilnila s kráľmi zeme' -aj ked momentálne ti neviem dať presne miesto v SZ

napríklad citát: "A desať rohov, ktoré si videl, aj šelma znenávidia smilnicu spustošia ju a obnažia; budú jesť jej telo a spália ju ohňom." treba chápať tak že Rímska moc sa obrátila proti Jeruzalemu a rímsky vojaci spolu s nejakými dalšími spojencami (asi lokálnymi kráľostvami, samozrejme v rámci Rímskej ríše) Jeruzalem zničili a vypálili (r. 70)
 

odvolavky na proroctva v starych

textoch mi pripadaju naivno-romanticke. Na RKC je potrebne sa pozerat ako na mocensku organizaciu s predmetom podnikania nabozenstvo. Je velmi uspesna, bohata a mocna a taka organizacia sa uz riadi kriteriami, ktore nemusia vobec suvisiet, resp. suvisia v malej miere, s predmetom podnikania, kam patri aj moralka. Akonahle sa zacnu niekde tocit velke peniaze, pritiahnu do firmy zralokov, ktori zmenia filozofiu firmy. Prave tito zraloci postupuju po rebricku (shark-lobby) a dole ostavaju ti pesiaci, ktori stale veria povodnym cielom a hodnotam. Niekedy nepochopia, co je dolezite pre firmu, cirkev, stranu apod. a s tymi je potrebne sa rozlucit. Kazda firma mala svoj sposob. Toto je hruby mechanizmus fungovania, kvoli tomu nemusim poznat archaicke legendy. Spojitost s legendami tu ale predsa len je: ludska spolocnost funguje na podobnych principoch uz velmi dlhu dobu a kralovstva a rise mali svoje vrcholy, ktore nezvladli a padli do prachu. A nezvladli ich aj preto, lebo sa na vrchol dostali hedonisti, moralni invalidi, egoisti, pokrytci, apod. Otazka vzdy stala na tom, ci sa najde niekto zvnutra organizacie, kto vycisti Augiasov chliev alebo bude musiet organizacia padnut az ku dnu.
 

falošná teológia

nehovoriac o tom, že tvrdenie, že kresťania sa majú duchovne odpojiť od židovstva je protibiblické a navyše to viedlo k antisemitizmu a prenasledovaniu Židov. Podľa Biblie boli pohania zaštepení na ušľachtilú olivu (Izrael) a pohania sa majú odvrátiť od modiel (uctievania sôch a obrazov, modlitbám ku kadekomu inému okrem Boha atď.), nie Židia od svojho duchovného dedičstva. Viď Rimanom 11 kapitola http://www.biblia.sk/index.php...
ešte zaujímavé video, kde odborník dokazuje že Vatikán je Babylonská neviestka. http://www.youtube.com/watch?v... PS: Toto nie je útok proti katolíkom, ale je to na to aby si uvedomili, že ak chcú nasledovať Ježiša, mali by poslúchnuť čo hovorí Písmo, teda vyjsť z Babylona.
 

 

Pani Mária ja neodsudzujem vaše názory ale už pochopte, že biblia.sk není zdroj pravdivých tvrdení, je to len iná verzia Koránu.

Píše sa tam niečo, čo písali ľudia, rovnako ako pred naším letopočtom existovali mnohé náboženstvá.


Boh aj bohovia sú pravdepodobne len vysvetlenie niečoho, čo naši predkovia nedokázali pochopiť alebo v danom čase vysvetliť.

Veda iba všetky veci detailne odhaľuje a históriu neraz prepisuje.
 

 

Ano, hlavne ze sa uz potvrdilo mnoho veci na zaklade vykopavok, ktore desatrocia vedci tvrdili, ze to pravde nie je a nemoze byt :)
 

Ja Hus bol

kacir, a anarchista, nebezpecny pre spolocnost, tiez podporoval excesy svetskej moci, bolo spravne, ze ho, pre dobro spolocnosti, vtedy poslali na hranicu. Ved on hlasal uplne popretie svetskej a cirkevnej moci v konecnom dosledku. Co viem, tak ceski bratia katolici jeho sviatok oslavuju grilovackou, nemasovou :)Jedinou chybou a velkou historickou bolo, ze podobne nenalozili s Martin Lutherom, vilgarnym odpadlym knazom. Vysledkom boli vojny a rozdelenie europy, a postupny upadok, jeho zrychlenie k liberalnemu upadku, ktory vidime.
Upadok Europy od krestanstva zacal humanizmom a renesanciou, pokracoval protestantskym popretim objektivnej viery (solo scriptura), pokracoval osvietenskym znicenim hodnot, ktore vyvrcholilo vo francuzskej revolucii, ktora poprela objektivitu v politike, a nanutila protestantske politicke usporiadanie katolickemu narodu, ktore mu je neprirodzene.
V moralke objektivitu poprel Kant, ktory sa od Boha obratil k cloveku.
V Cirkvi doslo k vitazstvu klamstva a vrcholnemu popretiu objektivnej pravdy na 2. vatikanskom koncile, odvtedy to ide zvlast dolu vodou.
Toto su body padu Europy.
Protestantizmus je nebezpecny, a musi byt potlaceny.
Zvlast v romskych osadach sa, americkymi peniazmi, siri hereza.Je potrebne, aby politici schvalili zakony, a policia zasiahla, pozatykala pastorov, a zhabala kacirsku literaturu.
Tu je i nebezpecensto sirenia lutheranstva. Knazko, co kandiduje za prezidenta je lutheran. Prochazka vraj ma lutheransku zenu, pricom katolicizmus, samozrejme, povodny, zakazuje zmiesane manzelstva.
Kiska zase poziciaval na urok, co je zakazane katolicizmom, pricom on sam sa hlasi za krestana. Ved ani sicilska mafia take nieco nedovoluje, prekatolika to je nepripustne rovnako ako kupliarstvo. Jeho syna vraj caka prijmanie. Je dolezite, aby Cirkev Kisku verejne exkomunikovala, nemoze sa bat pomenovat veci, tak ako Jezis, ci sv. Jan Krstitel.
Tiez by exkomunikovany mal byt Prochazka, ze sa zastal ruhaciek z Pussy Riots, hlasal slobodomurarsku odluku Cirkvi a statu, a liberalne udajne herezy.
Jediny, koho krestan vo volbach, ako mensie zlo moze volit je asi Carnogursky, s prizmurenim oka, kedze jeho negativa su ze zakladal liberalne KDH, a ma vztahy s liberalnymi pseudokatolikmi, napr. Mikloskom, ci Vladom Palkom, ktory si zastal Bezaka.
Neplanoval som ani Carnogurskeho ist volit, ale udalosti na Ukrajine ma asi presvedcili, musime mat proruskeho prezidenta, lebo Rusi budu pod tlakom. Rusko je jedina krajina, ktora katolikom umoznuje zit podla viery, kym na Zapade katolikov vaznia, diskriminuje, prepustaju zo zamestnania a odoberaju im deti.
Takze kvoli Ukrajine zrejme v prvom kole Carnogursky, v druhom bud nikto, alebo mozno Fico- hlavne kvoli jeho proruskemu postoju, co je dnes priorita pre katolikov.
 

Ďakujem, som veľmi rád,

že potvrdzujete môj názor: nie je náhoda, že Putin anšlusom Ukrajiny prejavil bezuzdný ruský imperializmus v čase, keď východoeurópske krajiny čoraz úspešnejšie rozkladajú NATO a EÚ zvnútra, keď vrcholí hystéria sprisahaneckých teórií, Slobodného vysielača, Rostasov, pochodov "za tradičnú rodinu" a boja proti LGBT i proti sexuálnej výchove. Všetko sú to skladačky jednej stavebnice. Ako sám priznávate, vyrobili ju, financujú ju a plány na jej zostavenie majú pohrobkovia KGB v Moskve.
 

 

tech nahod, kdy je panacek zaroven konzervativnejsi nez Campbellova polivka, bezny inkvizitor je proti nemu bezuzdny liberal a zaroven je nehynoucim obdivovatelem Vladimira Vladimirovice je plny internet. k jejich smule se to ted tak nejak zchumelilo, ze se "odkopali" na vice frontach najednou a neni tak problem dokazat, ze nekteri "konzervativci" maji sidlo viry ani ne tak v Rime, jako v Lubjance
... ze pane Carnogursky
 

 

Citujem vás : Rusko je jedina krajina, ktora katolikom umoznuje zit podla viery, kym na Zapade katolikov vaznia, diskriminuje, prepustaju zo zamestnania a odoberaju im deti.

Tak panečku, podľa toho čo ste napísali vám vôbec nezáleží na slobode voľnosti, slobode slova, pracovnej morálke alebo ekonimickom zázemí. To totiž v Rusku aj všetkých jeho ex-satelitoch chýba.

A že západ je zlý ? Také blbosti vyprávajte starej materi.
Všetky krajiny, ktoré využili Marshalov plán sú dnes ekonomicky aj sociálne prospešné a pokiaľ viem, nikto okrem krajín blízkeho východu kresťanstvo nezakazuje ani neutláča.To sú zas také informácie, ktoré jeden trulo napíše a automaticky je to pravda, ak áno dokážte to.

A prečo je "západ" dobrý ? Mám príklad z vlastného života.
Rodina mojej mamy resp všetci jej súrodenci aj otec utiekli v 1968 do Austrálie, nemali peniaze, nevedeli anglicky a boli cudzinci aj katolíci. A na tom zlom západe im dovolili vďaka vlastnej šikovnosti aj za pomoci štátu vytvoriť si sociálne aj ekonomické zázemie.

DNES vlastnia najväčšiu firmu na opracovanie mramoru v hlavnom meste a tešia sa veľmi dobrému životu, čo narozdiel od našej krajiny, kde zavítali priatelia ruskí, by mali len holý zadok a politiku plnú eštebáckych svíň. Tak láskavo si neotvárajte ústa o západe, keď nemáte ani šajnu aký obrovský rozdiel panuje.

A to Rusko ak považujete za slobodnú krajinu, tak nech sa páči, môžete sa odsťahovať a vyskúšať si :)

Milujem tieto nezmysly, ktoré fanatici dokážu vypudiť.

Ak budete reagovať, bez odpovede na moje otázky ani nereagujte, ďakujem.
 

 

rax: Podobné články, ako je tento váš príspevok, uverejňuje Bohoslovecká univerzita Šerca Ježišovho v Hostoviciach, ktorá to ovšem myslí ako recesiu. Vy zrejme vážne!?!
 

 

Ty môj kvet! A doma máte kalendár s rokom 2014? Alebo je cely príspevok sarkazmus? Fúha!
 

 

Trolling is a art...
 

Uf, som rád,

že katolíkov ako si Ty je taká drtivá menšina ... Chvála Bohu ...
 

 

Podľa hlasov, ktoré dostane Čarnogurský, budeme presne vedieť, aká je táto menšina početná.
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie


 1. Martin Ondráš: Proti komu vlastne ide použiť armádu minister Mičovský? 7 844
 2. Věra Tepličková: Liečiteľ Marian 2 435
 3. Miroslav Lukáč: Po policajnej akcii BÚRKA a VÍCHRICA príde asi HIROŠIMA a NAGASAKI. 2 196
 4. Marián Huštaty: Kedy som sa stal alkoholikom? 1 986
 5. Peter Remeselník: Prečo polícia odmietla potrestať páchateľa, ktorý narazil autom do ľudí a ušiel ? 1 948
 6. Miroslav Galovič: Kraj, kde nič nie je VI. Bardejov a Bardejovské kúpele. 1 417
 7. Patrik Farula: Kašlime na testovanie. Ale čo potom? 1 355
 8. Gabriela Uhlarova: Anarchistický sociopat 1 331
 9. Milin Kanuscak: Ľubomír Vážny v relácii na Telo znova pourážal Figeľa 1 304
 10. Martin Greguš: Antigenový test vs PCR test. Výsledky štúdie z ČR. Je v tom chaos, ako sa ma laik vyznať? 999

Rebríčky článkov


 1. Balázs Puskás: HOAX a dnešná doba
 2. Radoslav Tore: "priemer" náš každodenný.
 3. Michal Kováč: Ktorá profesia bude stále potrebná a dobre platená?
 4. Eduard Bartko: Sledovať spotrebu, rezervovať kapacitu alebo zapnúť a vypnúť? Aj takto sa dá šetriť v IT
 5. Ladislav Větvička: Igor Mažňak probudil Gustava. Probudi aji Jozefa?
 6. Martin Krištoff: Banky v eurozóne sprísňujú prístup k úverom kvôli obavám z pandémie
 7. Jozo Peric: V Chorvátsku dovolenkovalo o tri štvrtiny Slovákov menej ako vlani
 8. Matúš Ďuriga: Youtube podcasty
 9. Peter Slivovic: Hlasový asistent
 10. Víťazoslav Würschner: Druhé Švajčiarsko na Slovensku nebude


Už ste čítali?