Prečo by mal Sulík odstúpiť

Autor: Miroslav Kocúr | 14.2.2012 o 7:30 | (upravené 21.2.2017 o 22:32) Karma článku: 15,29 | Prečítané:  6200x

Ak sa program politickej strany počas predvolebnej kampane zredukuje na to, že predseda neustále vyhlasuje, že predseda politickej strany, s ktorou by chcel  byť po voľbách vo vládnej koalícii, by mal odstúpiť, tak je to málo.

Verný sebe, svorne napred...

X+Verný sebe, svorne napred...

Ešte čudnejšie je ak to dookola opakuje predseda tzv. liberálnej strany, ktorého nováčikovské chyby stáli túto krajinu veľa pokoja a nemalé finančné prostriedky. Neúspešné referendum a predčasné voľby sú len najznámejšie položky na účte, ktorý by mala spoločnosť vystaviť strane, ktorej politici sústavne opakujú, že vedia ako sa spravuje krajina ale nevedia krajinu podržať ani vtedy, keď je potrebné podporiť dvihnutím ruky vlastnú vládu.

 

Neustále opakovanie Richarda Sulíka a jeho internetového diskusného komanda, že vládu Ivety Radičovej  povalil Dzurinda neustále naráža na tvrdenia samotnej predsedkyne vlády o tom, že to bol on, kto spolu so svojimi poslancami vládu v hlasovaní o dôvere nepodporil (naposledy tu). Je možné, že v SaS majú vďaka Galkovi aj nahrávku toho, ako Dzurinda núti Radičovú aby sa „zasamovraždila" v priamom prenose. To už chce však riadnu dávku uleteného sebavedomia,  ktorá robí z Ivety Radičovej nesvojprávnu osobu. No možno je to inak.

 

Nepochybne sa s  vedomím povalenia vlastnej vlády ťažko žije. Zásluhy aj sociálny kapitál, ktoré si Richard Sulík získal tým, že dodal dosluhujúcej koalícii percentá potrebné na odstavenie národného a socialistického zlepenca sa vyčerpávajú.

 

Amaterizmus ministrov tejto strany korunovaná Galkovou horlivosťou pri počúvaní toho, ako rastie na Slovensku tráva a kto maľuje dúhy nebude tak skoro prekonaná. Sulíkove konzultácie s Kočnerom prekonáva v poslednom období len Ficova kola s Haščákom a tak si môžeme povedať, že formát, ktorý SaS skutočne sedí sú politické zábavné talkshow v nemeckom jazyku.

 

Ak dnes Richard Sulík a tí, pre ktorých je jeho hráškovo zelená strana poslednou .nádejou a ktorí strašia pravicových voličov fialovou Gorilou, sú to len bujnejúce „zvyšky" strany, ktorá sa pri voľbe do európskeho parlamentu blysla ústami svojho kandidáta ochotou zbaviť sa „nechcených" detí kedykoľvek sa to tým, ktorí ich splodili, zachce. Sulík vtedy Oravca obhajoval svojim odzbrojujúcim úsmevom, že to pán Oravec asi trochu prehnal.

 

Tých úsmevov slovenská verejnosť v podaní Richarda Sulíka videla ešte niekoľko. Keď sa mu do parlamentu prekrúžkoval Matovič, keď si ho média zobrali na mušku pri zakladaní s.r.o. Liberálny Dom, keď bojoval za Hayekovcov, keď vyhadzoval Matoviča z klubu svojich verných. Označiť konzultácie s Kočnerom sa nováčikovskú chybu či nepodporiť pri hlasovaní o dôvere vlastnú vládu z princípu, ktorým je patologický narcizmus liberálneho domáceho pána, to už chce veľkú dávku fantázie a  tolerancie.

 

Zdá sa, že hon na Dzurindu, ktorý ako hlavný bod programu svojho politického prežitia má SaS, je taký dôležitý, že strana SMER prejde volebnými pretekmi na pol plynu a stále to bude stačiť na bezpečné víťazstvo. Žiaľ, ani porady v .redakcii nedopadli dobre a tak keď Martin Mojžiš označil Dzurindu za vydierača a Vladimír Palko ho chcel triumfálne umravňovať , asi sa to minie cieľu. Jediným, kto bude nakoniec dvíhať z blata štandardu ubolenej pravice bude zrejme Mikuláš Dzurinda, ktorého bude podopierať poblednutý Ján Figeľ.

 

Takže môžeme to zhrnúť: Richard Sulík by podiel na spravovaní krajiny mať nemal. Rozvrat, ktorý do nej priniesol spolu so svojim „dieťaťom" Matovičom sa zatiaľ nedá porovnať s prínosom, ktorým sa zdali jeho percentá v júni 2010. Ak sa napriek tomu, čo doteraz v politike predviedol, uchádza o dôveru voličov mal by predstaviť reálny politický program.

 

Inak jeho vyvádzanie a posadnutosť Dzurindom vyzerajú len ako pomsta za to, že si ho v strane, ktorú by tak rád riadil zvonku, nemohol pozrieť zvnútra. Dnes je snáď jasné prečo. Nehovoriac o tom, že tí čo pijú kolu s Haščákom ako aj tí čo si pri voľbe generálneho prokurátora esemeskujú s Kočnerom, v politike a vo verejných funkciách nemajú čo robiť. Nuž, ale čo sa dá robiť, keď majú svojich voličov. Všakže...?

 

Mimochodom vie niekto aký program má SaS v oblasti školstva, zdravotníctva či sociálnej politiky? Uľahčím vám uvažovanie: žiadny. A vie niekto v SaS - ak nerátame Krajcerove módne prehliadky - povedať dve súvislé vety o zmysluplnej podpore menšín, mulitkulturalizmu, boji proti extrémizmu či podpore nejakých integračných mechanizmov? Stačí keď odstúpi Dzurinda a nad Slovenskom vyjde slnko... Na liberálov žalostne málo.

 

A aby sme si rozumeli: ja na tom aby predsedom SDKÚ bol doživotne jej zakladateľ netrvám a uvítam akúkoľvek zmysluplnú zmenu na tomto poste. Som však za to, aby si to v tej strane rozhodli jej členovia sami. Myslím si, že verejnosť ako aj renomované mediálne autority už svoje očakávania a predstavy komunikovala dostatočne zrozumiteľne.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Siekelovci sa stiahli. La Casa de Slota prešla k právnikovi z kauzy emisie

Firma, ktorá vilu vlastní, dlhuje Trabelssiemu.

Stĺpček šéfredaktorky

Nech hanba po hlasovaní o kandidatúre Fica nie je kolektívna

Fico nie je jediným problémom voľby.

DOMOV

Voľba ústavných sudcov: Pozrite si možné scenáre vývoja (video)

Čo všetko sa môže v parlamente odohrať v utorok?


Už ste čítali?